21 Ağustos 2015 CUMA

Resmî Gazete

Sayı : 29452

ARTIRMA, EKSİLTME VE İHALE İLÂNLARI

 


5607 SAYILI KAÇAKÇILIKLA MÜCADELE KANUNU VE 4458 SAYILI GÜMRÜK KANUNU UYARINCA TASFİYELİK HALE GELEN EŞYA SATILACAKTIR

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Erenköy Tasfiye İşletme Müdürlüğünden:


MUHTELİF ARAÇ VE MUHTELİF HURDA MALZEME SATILACAKTIR

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Hurda İşletmesi Müdürlüğünden:


MUHTELİF CİNS VE MİKTAR ÇÖP KONTEYNIRI SATIN ALINACAKTIR

Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğünden:


FELAKET KURTARMA SİSTEMİ SATIN ALINACAKTIR

Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğünden:


TAŞINMAZLAR SATILACAKTIR

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığından:


SİMULTANE TERMAL ANALİZ-ÇIKAN GAZ ANALİZ SİSTEMİ SATIN ALINACAKTIR

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden:


HİZMET SATIN ALINACAKTIR

TEİAŞ 16. Bölge Müdürlüğünden: BATMAN


KAT KARŞILIĞI YAPTIRILACAK OLAN KONUT + DÜKKAN İNŞAATI İŞİ İHALE EDİLECEKTİR

Kırıkkale İli Bahşılı Belediye Başkanlığından:


TAŞINMAZ MAL SATILACAKTIR

İncirliova Belediye Başkanlığından:


DIŞ LASTİK SATIN ALINACAKTIR

Devlet Demiryolları İşletmesi İzmir Liman İşletme Müdürlüğünden:


İPTAL İLANI

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığından:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


5607 SAYILI KAÇAKÇILIKLA MÜCADELE KANUNU VE 4458 SAYILI GÜMRÜK KANUNU UYARINCA TASFİYELİK HALE GELEN EŞYA SATILACAKTIR

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Erenköy Tasfiye İşletme Müdürlüğünden:

1 - Satışa esas bedeli en az 65,00 TL ile en çok 450.000,00 TL arasında değişen; 08/09/2015 günü saat 16.30'ya kadar yatırılması gereken güvence tutarı da en az 7,00 TL, en çok 45.000,00 TL arasında olan, cinsi, miktarı, bulunduğu yeri, özellikleri, satışa esas bedeli ve güvence tutarı ayrı ayrı şartname eki listede gösterilen eşya satışlarında, Elektronik kart, elektronik diyot, tükenmez kalem, plastik aksam, oto cam sileceği, led aydınlatma, oto kilit aksamı, entegre, zirkonyum taş, sokak lambası, gözlük camı, aydınlatma aksamı, conta, güç kaynağı, silah metal aksamı, cıvata ve metal aksam, elektrikli adaptör, elektronik monitör, araç pedalı, plastik suluk, sigara kağıdı, plastik mamul, kulaklık, cep telefonu, hafıza kartı, fotoğraf makinesi, kol saati (Porshe desing, diesel, patek phılıppe, rolex, omega, emporio armani, D.G, guess markalarda), güneş gözlüğü (Chanel, dior, burberry markalarda), ıpod touch, sony playstation, touch flash drive, sony media player, cep telefonu, bilyalı rulman, meyve presi, dış mekan aydınlatma ürünleri, baharat öğütücü, daldırma ısıtıcı, balans makinesi, sıkıştırma soketi, anahtar, zenon far balastı, dişli yağı, masaj yapabilen yatak, oyuncak, kimyevi madde, araba güv. set eldiveni, gömlek, şort, kelebek valf, mutfak eşyası, ingiliz anahtarı, şerit metre, telefon ekranı, bayan kürk mont, gözlük çerçevesi (dior, gucci markalarda), cep telefon kılıfı, kumaş, koruyucu iş gözlüğü (Dewalt marka), araç beyni, tesbih, oyuncak cep telefonu, vb. 54 ( elli dört ) grup eşya açık artırma suretiyle Dudullu Caddesi İETT Anadolu Garajı Yanı Ataşehir/İSTANBUL adresindeki ihale salonunda 09/09/2015 tarihinde saat 09.30'da satışa sunulacaktır. Satışa sunulan eşya ve söz konusu ihale hakkında ayrıntılı bilgiye www.gbt.gov.tr internet adreslerimiz ile (0) (216) 364 36 80/81/109-187 numaralı telefondan ulaşılabilir

2 - Kimliklerini belirlemeye yarayan belge, gerçek kişilerin T.C. kimlik numarası ve ikametgâh beyanı, tüzel kişilerin vergi kimlik numarası ve işyeri merkezi beyanı, güvencenin yatırıldığına ilişkin belge, vekil olarak katılanlar için vekâletname aslı veya noter onaylı örneği, tüzel kişiler adına katılacaklardan, yetki belgesinin aslı veya noter onaylı örneğinin veya vekaletname kartının satış günü ihale salonunda ibraz edilmesi gerekir.

3 - Bu ilanda bulunmayan hususlarda şartname ve eki listelerde belirtilen hükümler geçerlidir. Açık Artırma Yöntemiyle Eşya Satış Şartnamesi ve ekleri 10 TL. bedel karşılığı Erenköy Tasfiye İşletme Müdürlüğü ile İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünden alınabilir.

İlan olunur.

7539/1-1


MUHTELİF ARAÇ VE MUHTELİF HURDA MALZEME SATILACAKTIR

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Hurda İşletmesi Müdürlüğünden:

TEKNİK ÖZELLİKLERİ VE DURUMU İTİBARIYLA İHTİYAÇ FAZLASI OLAN AŞAĞIDA MÜFREDATI KAYITLI MUHTELİF ARAÇLAR VE MUHTELİF HURDA MALZEMELER KAPALI ZARFLA TEKLİF ALINARAK İHALE SURETİYLE AŞAĞIDA BELİRTİLEN TARİHLERDE SATIŞA ARZ EDİLMİŞTİR.

ARAÇLAR TRAFİĞE TESCİL EDİLEBİLİR. ASKERİ BOYA RENGİ (HAKİ) İLE TRAFİĞE ÇIKARILAMAZ. ASKERİ BOYA RENGİ BİR BAŞKA RENK İLE DEĞİŞTİRİLECEKTİR. YURTDIŞINA SATILAMAZ. BİR AY İÇERİSİNDE TRAFİĞE TESCİL ETTİRİLECEKTİR. SATILAN ARAÇLARIN TESLİMATLARI, KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU USUL VE ESASLARI DAHİLİNDE YAPILACAKTIR.

ALİAĞA HURDA MÜDÜRLÜĞÜ SAHASINA GELECEK OLAN 150.000 KG. MUHTELİF Nl, M1 ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ ARAÇ HURDALARI,

MUHTELİF İŞ MAKİNESİ VE MUHTELİF ARAÇ VE ARAÇ PARÇALARI, DİZEL VE BENZİNLİ MOTOR, KOMPRESÖR, JENERATÖR, ELEKTRİK ELEKTRONİK MALZEME, MUHTELİF ALÜMİNYUM, PASLANMAZ, MOTORSİKLET VE BİSİKLET, TEZGAH, ELEKTRİK MOTORLARI, PİK, MANGANLI VE DEMİR ÇELİK, BANDAJ TEKER MİLİ, DEMİR ÇELİK BORU, ATELYE ARTIĞI MALZEME, PVC VE PLASTİK MALZEME, TANK PALETİ VE TEKERİ, PLASTİK ALÜMİNYUM, GRAFİT KÖMÜRÜ AKUPLELİ DEMİR ÇELİK GEMİ DOM PARÇALARI, KUMAR MAKİNALARI, SONDAJ BORUSU, TIR YER DORSESİ, SU VE ÇAMUR POMPASI, SÖKÜMÜ EKONOMİK OLMAYAN D.ÇELİK MALZEME, SONDAJ MATKAP UÇLARI, AYIKLANMASI EKONOMİK OLMAYAN MUHTELİF CİNS MALZEME, FİBER FİLİKA, DEMİR ÇELİĞE AKUPLE BETON VİNÇ AĞIRLIKLARI VE BETON MİKSER, YÜRÜYEN MERDİVEN, KAMYON ÜSTÜ SONDAJ MAKİNESİ, SANAYİ TİPİ ÇAMAŞIR MAKİNESİ VE KURUTMALI ÜTÜ MAKİNASI, DEMİR ÇELİK HALAT, GEMİ DÜMEN YELESİ ŞAFTI, YAĞ, PARA KASALARI, TOPRAKLI TABAN ARTIĞI TERESSUBAT NİTELİKLİ MALZEME VB. HURDALARI.

 

İHALE TARİHİ

İHALE SAATİ

İHALE YERİ

01 EYLÜL 2015

14:00

MERKEZ/ANKARA

08 EYLÜL 2015

14:00

MERKEZ/ANKARA

15 EYLÜL 2015

14:00

MERKEZ/ANKARA

22 EYLÜL 2015

14:00

MERKEZ/ANKARA

29 EYLÜL 2015

14:00

MERKEZ/ANKARA

 

Şartnameler, Ankara MKE Hurda İşletmesi Pazarlama ve Satış Müdürlüğü, KIRIKKALE, Aliağa/İZMİR ve Seymen/İZMİT MKE Hurda Müdürlüklerinden temin edilebilir.

TEKLİFLER EN GEÇ YUKARIDA BELİRTİLEN TARİHLERDE SAAT 14:00'E KADAR ANKARA MKE HURDA İŞLETMESİ PAZARLAMA ve SATIŞ MÜDÜRLÜĞÜNE VERİLMİŞ OLACAKTIR.

Geçici ve kesin teminatlar 4734 sayılı Kamu İhale Kanununda belirtilen kapsam ve şekle uygun olacaktır.

İşletmemiz 2886 sayılı Kanuna tabi olmayıp, ihaleyi yapıp yapmamakta veya dilediğine yapmakta veya ihale mevzuunu parçalayıp ayrı ayrı yapmakta serbesttir.

Daha geniş bilgi için aşağıdaki telefonlarımıza müracaat edilebilir.

PAZARLAMA MÜDÜRLÜĞÜ             : 03123841065 - 0312 384 03 07/175-174

ALİAĞA HUR. MD.                  : 02326251120/128-129-130

KIRIKKALE HUR. MD.             : 03182242898

SEYMENHUR. MD.                  : 02623413797/124-126

7587/1-1


MUHTELİF CİNS VE MİKTAR ÇÖP KONTEYNIRI SATIN ALINACAKTIR

Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğünden:

Ofisimizce, T.C. Iğdır Belediye Başkanlığı Temizlik İşleri Müdürlüğü ihtiyacı muhtelif cins ve miktar çöp konteynırı, ihtiyaç sahibi kurumca hazırlanan teknik şartnamesine uygun olarak, Ofisimiz tip ticari şartnamesi ve ihale ek şartları listesinde belirtilen şartlar dahilinde, açık teklif usulü ile iç piyasadan satın alınacaktır.

Bu nedenle, istekliler ilk tekliflerini yazılı olarak bildirecekler ve devamında sözlü olarak tekliflerini sürdüreceklerdir.

1 - İHALE EVRAKI BEDELLİDİR. 

a) İstekliler, ihale dokümanlarını Genel Müdürlüğümüz II Nolu Satınalma Daire Başkanlığı’nda ücretsiz olarak inceleyebileceklerdir. Ayrıca teknik şartnameler ile sair ihale evrakı Ofisimizin www.dmo.gov.tr adresinin ihale ilanları bölümünde ilan edilmiş, döküm alınabilmekte olup, ayrıca doküman verilmeyecektir. Ancak, ihaleye teklif verecek olan firmaların, şartname bedelini (100.-TL) Ofis veznelerinden birine veya Ofis banka hesabına yatırmaları gerekmektedir.

b) Yatırılan paraya ait ödendi belgesinin aslı ile bir suretinin teklif evrakına eklenerek dış zarfa konulması zorunludur.

2 - Teklif mektupları iç içe konulmuş iki zarf halinde olacaktır. İÇ ZARFTA YALNIZCA TEKLİF EDİLEN FİYATIN YAZILI OLDUĞU TEKLİF MEKTUBU, dış zarfta ise iç zarfla birlikte teknik ve ticari şartname ile eklerinin aynen kabul edildiğini belirten yazı ve ticari şartnamenin 2. maddesinde yazılı belgeler ile ek şartlarda ve var ise teknik şartnamede belirtilen belgeler bulunacaktır.

3 - Teklifler, 01.09.2015 günü, en geç saat 12.00’ye kadar Genel Müdürlüğümüz II No’lu Satınalma Daire Başkanlığında bulundurulacaktır. Geç gelen teklifler ile postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

4 - İhale konusu malzemenin tamamı için teklif verilecek olup, kısmi teklifler değerlendirilmeyecektir.

5 - Teklif edilen ürünlerin marka ve modeli teklif mektubunda belirtilecek olup, belirtilmediği takdirde teklif değerlendirme dışı bırakılacaktır.

6 - Söz konusu ihale, Kamu İhale Kanununun 3. maddesi (g) fıkrası (istisna) kapsamında olup, Ofis satın alma konusu malzemeyi ihale edip etmemekte, kısmen ihale etmekte veya dilediği istekliye vermekte tamamen serbesttir.

7594/1-1


FELAKET KURTARMA SİSTEMİ SATIN ALINACAKTIR

Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğünden:

T.C. Düzce Üniversitesi Rektörlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı İç Hizmetler Şube Müdürlüğü ihtiyacı Felaket Kurtarma Sistemi ihtiyaç sahibi Kuruluşça hazırlanan teknik şartnamesine ve teknik şartnamede belirtilen marka/modellerine uygun olarak, Ofis’imiz tip ticari şartnamesi ile ihale ek şartlar listesinde belirtilen şartlarla, açık teklif usulü ile iç piyasadan satın alınacaktır.

1 - İHALE EVRAKI BEDELLİDİR.

a) İstekliler, ihale dokümanlarını Genel Müdürlüğümüz III Nolu Satınalma Daire Başkanlığında ve Ofisimiz internet sitesinde görebilirler. Ancak ihaleye teklif verecek olan firmaların, şartname bedelini (130.-TL) Ofis veznelerinden birine veya Ofis banka hesabına yatırmaları zorunludur.

b) Yatırılan paraya ait ödendi belgesinin aslı ile bir suretinin teklif evrakına eklenerek dış zarfa konulması zorunludur.

2 - Teklif mektupları iç içe konulmuş iki zarf halinde olacaktır. İÇ ZARFTA YALNIZ TEKLİF EDİLEN FİYATIN YAZILI OLDUĞU TEKLİF MEKTUBU, dış zarfta ise iç zarfla birlikte teknik şartnamesi, marka/modelleri, Ofis tip ticari şartnamesi ve ihale ek şartlar listesinin aynen kabul edildiğini belirten yazılı taahhütname ve ticari şartnamenin 2. maddesinde yazılı belgeler ile ihale ek şartlar listesinde belirtilen belgeler bulunacaktır.

3 - Teklifler, 01/09/2015 günü, saat 12.00’ye kadar Genel Müdürlüğümüz, III Nolu Satınalma Daire Başkanlığında bulundurulacaktır. Geç gelen teklifler ile postada vaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

4 - Teklif mektuplarının, son teklif verme günü saat 14.00’de evvela dış zarfları açılacak, daha sonra teklif mektubu ile birlikte gönderilmesi gerekli olan belgeler incelenecek, bu inceleme sonucunda belgeleri istenilen şartlara uygun olduğu tespit edilenlerin ihtiyaç sahibi Kuruluşça hazırlanan teknik şartnamesine ve teknik şartnamede belirtilen marka/modellerine uygunluğunun belirlenmesini müteakip, uygun olduğu tespit edilen tekliflerin fiyat ile ilgili iç zarfları bilahare bildirilecek bir tarihte açılacaktır. Uygun olmayan teklifler ise açılmadan teklif sahiplerine iade edilecektir.

5 - Teklifler, ihaleye esas ticari şartnamenin 7. maddesinde belirtilen şartlarla iç zarfların açılmasını müteakip en az 30 gün opsiyonlu olacaktır.

6 - İhale konusu malzemenin tamamı için teklif verilecek olup, kısmi teklifler değerlendirilmeyecektir.

7 - Teklif edilen bedelin % 3’ünden az olmamak üzere istekliler tarafından belirlenecek tutarda son teklif verme tarihinden itibaren en az 6 ay süreli geçici teminat geçici teminat verilecektir.

8 - Söz konusu ihale, Kamu İhale Kanununun 3. maddesi (g) fıkrası (İstisna) kapsamında olup, Ofis, ihale konusu malzemeyi ihale edip etmemekte, kısmen ihale etmekte serbesttir.

7593/1-1


TAŞINMAZLAR SATILACAKTIR

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığından:

1 - İHALENİN KONUSU:

Mülkiyeti Belediyemize Ait, Şahinbey İlçesi K. Kızılhisar Mahallesinde, Şehitkâmil İlçesi Umut Mahallesinde, Şehitkâmil İlçesi Beylerbeyi Mahallesinde Kayıtlı, aşağıda pafta, ada, parsel numarası, imar durumu, m2 rayiç bedeli ile toplam muhammen bedeli ve geçici teminat tutarı belirtilen taşınmazların ayrı ayrı satışı işidir.

 

Mahalle

Pafta

Ada

Parsel

Yüzölçüm  m2

İmar

Durumu

Rayiç

Bedeli

m2

Toplam

Muhammen

Bedeli

Geçici

Teminat

K. Kızılhisar

17J-2d

978

7

12.936,42 m2

Konut (E:1,80 Hmax:36,50)

750,00.-TL

9.702.315,00.- TL

291.069,45.-TL

Umut

21M-4c

5465

3

3.573,13 m2

Ticaret (E:2,00 Hmax:Serbest)

1.700,00.-TL

6.074.321,00.-TL

182.229,63.-TL

Beylerbeyi

N38c-13c/4b

896

1

18.617,39 m2

Konut (E:1,80 Hmax:Serbest)

800,00.-TL

14.893.912,00.- TL

446.817,36.-TL

 

2 - İHALENİN YAPILIŞ ŞEKLİ:

İhale konusu iş, 2886 Sayılı Devlet İhale Yasasının 35. maddesinin (a) fıkrası gereğince kapalı teklif usulü artırma suretiyle ayrı ayrı ihale edilecektir.

3 - İHALE ŞARTNAMESİNİN TEMİNİ VE BEDELİ:

İhaleye iştirak edecek gerçek ve tüzel kişiler ihale şartnamesini 250,00.-TL karşılığında Belediyemiz Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı İhale-Alım Satım Şube Müdürlüğünden temin edebilirler.

4 - GEÇİCİ TEMİNAT MİKTARI:

İhaleye iştirak edecek gerçek ve tüzel kişiler, teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir. Teklif edilen bedelin %3’ünden az oranda geçici teminat veren isteklilerin teklifleri değerlendirme dışı bırakılacaktır.

Geçici teminatını Türk Lirası olarak Belediyemiz Veznesine nakden yatırılabileceği gibi T. Vakıflar Bankası Şehitkamil Şubesi IBAN NO: TR220001500158007290404601 nolu Belediyemiz hesabına da yatırılabilir veya süresiz teminat mektubu ya da devlet tahvilleri ve hazine kefaletine haiz tahvil olarak verilebilir.

40. maddenin uygulanmasında, ihaleye iştirak eden gerçek ve tüzel kişilere ait geçici teminat miktarları, teklif edilen bedellerin %3’ü oranına tamamlatılacaktır.

İhale Komisyonu (Encümeni) tarafından istenen %3 geçici teminatı vermeyenler veya tamamlamayanlar ise İhale Salonundan derhal çıkarılacaktır.

İhaleye %3 geçici teminatı tamamlayanlar arasında devam ettirilir.

5 - İHALENİN SAATİ, YERİ ve EVRAKLARIN TESLİM SÜRESİ:

Söz konusu yerin ihalesi 02 EYLÜL 2015 Çarşamba günü saat: 15.00’da Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantı Salonunda İhale Komisyonunca (Encümenince) ayrı ayrı yapılacaktır.

İhaleye iştirak edeceklerin, aşağıda istediğimiz belgelerle birlikte İhale Alım Satım Şube Müdürlüğüne en geç ihale günü saat 12:00’ye kadar, sıra alındılar karşılığında vermeleri, ya da taahhütlü olarak posta ile göndermeleri gerekmektedir. Ancak, postadaki vakit gecikmeleri ve telgrafla yapılan başvurular İhale Komisyonunca kesinlikle kabul edilmeyecektir.

6 - İHALEYE GİREBİLME ŞARTLARI:

Teklifler aşağıdaki bilgi ve belgeleri içerecek şekilde hazırlanacaktır.

İÇ ZARF

İç zarf aşağıdaki bilgi ve belgeleri içerecektir.

a) Teklif Mektubu,

b) İhaleye iştirak eden özel ve tüzel kişiler, teklif sahibi (kendisi) veya kanuni vekili tarafından imzalanacak ve bu teklifte şartname ve eklerini aynen kabul edildiğini belirtecektir.

Teklifler hem rakamla hem yazıyla açık olarak yazılacaktır. Bunlardan herhangi birine uygun olmayan veya üzerinde kazıntı, silinti ve düzeltme bulunan teklifler reddedilir ve hiç ihaleye girmemiş sayılır.

B) İÇ ZARFIN KAPATILMASI

Bu teklif bir zarfa kapatıldıktan sonra, zarfın üzerine isteklinin adı, soyadı ve tebligata esas olan açık adresi yazılır. Zarfın yapıştırılan yeri istekli tarafından imzalanır veya mühürlenir.

C) DIŞ ZARF

Dış zarf aşağıdaki bilgi ve belgeleri içerecektir.

a) Teklif mektubunu içeren İç zarf

b) %3 geçici teminatı yatırdığına dair belge

c) İhaleye iştirak eden tarafından her sayfası ayrı ayrı imzalanmış şartname

d) Kanuni ikametgâh belgesi (Gerçek kişiler için)

e) Türkiye’de tebligat için adres göstermesi

f) Tüzel kişi olması halinde, mevzuatı gereği tüzel kişiliğin siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve/veya Sanayi Odasından, ihale tarihinin içerisinde bulunduğu yılda alınmış, tüzel kişiliğin sicile kayıtlı olduğuna dair belge ve faaliyet belgesi (2015 Yılı)

g) Ortak girişim olması halinde ortak girişimi oluşturan gerçek ve tüzel kişilerin her biri istenen belgeleri vereceklerdir

h) Şartname bedelinin ödendiğine dair makbuz,

ı) Gaziantep Büyükşehir Belediyesine borcu olmadığına dair belge (İhale ilan tarihinden sonra alınmış)

i) Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirküleri

j) Vekâleten ihaleye katılma halinde, istekli adına katılan kişinin ihaleye katılmaya ilişkin noter tasdikli vekâletnamesi ile noter tasdikli imza beyannamesi.

D) DIŞ ZARFIN KAPATILMASI

Yukarıda belirtilen belgeler ve iç zarf bir zarfa konarak kapatılacaktır. Bu zarfın üzerine isteklinin adı - soyadı ve açık adresi ve teklifi ne ile ilgili olduğu yazılarak kapatılacaktır. İç zarfta olduğu gibi dış zarfında yapıştırılan yerinin mühür mumu veya imza ile işaretlenmesi ihtilafa yol açmaması bakımından gereklidir.

İhaleye iştirak edeceklere duyurulur.

7429/1-1


SİMULTANE TERMAL ANALİZ-ÇIKAN GAZ ANALİZ SİSTEMİ SATIN ALINACAKTIR

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden:

Bilimsel Araştırma Projeleri kapsamında Simultane Termal Analiz-Çıkan Gaz Analiz Sistemi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 3 üncü maddesinin (f) bendi ile geçici 4. maddesi hükümlerine dayanılarak hazırlanan 01/12/2003 tarihli 2003/6554 sayılı kararname eki esaslarının 20. maddesi (f) bendi uyarınca pazarlık usulü ile ihale edilecektir.

İhale kayıt numarası*                       :  2015/108756

1 - İdarenin

a) Adresi                                          :  Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bul. No: 1   06800 Çankaya/ANKARA

b) Telefon ve faks numarası             :  0 312-210 35 86 - Fax: 210 35 91

c) Elektronik posta adresi (varsa)     :

2 - İhale konusu malın

a) Niteliği, türü ve miktarı                :  Simultane Termal Analiz-Çıkan Gaz Analiz Sistemi

b) Teslim yeri                                   :  Maden Mühendisliği Bölümü

c) Teslim tarihi                                 :  Sözleşme tarihinden itibaren 56 takvim günüdür.

3 - İhalenin

a) Yapılacağı yer                              :  Merkez Mühendislik Binası 1. Kat Satın Alma Komisyon Odası

b) Tarihi ve saati                              :  21/09/2015 Pazartesi - 11:00

4 - İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:

4.1. İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler

İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için aşağıda sayılan belgeleri teklifleri kapsamında sunmaları gerekir:

4.1.1. Mevzuatı gereği kayıtlı olduğu Ticaret ve/veya Sanayi Odası veya Meslek Odası belgesi;

1. Gerçek kişi olması halinde, ihaleye ilişkin ilk ilanın yapıldığı yıl içerisinde alınmış, Ticaret ve/veya Sanayi Odası veya Meslek Odasına kayıtlı olduğunu gösterir belge,

2. Tüzel kişi olması halinde, mevzuatı gereği tüzel kişiliğin siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve/veya Sanayi Odasından, ihaleye ilişkin ilk ilanın yapıldığı yıl içerisinde alınmış, tüzel kişiliğin sicile kayıtlı olduğuna dair belge,

4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirküleri;

1 - Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi,

2 - Tüzel kişi olması halinde, ilgisine göre tüzel kişiliğin ortakları, üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimindeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi veya bu hususları tevsik eden belgeler ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri,

4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirtilen teklif mektubu.

4.1.4. İdari Şartnamede belirtilen geçici teminat

4.1.5. Vekaleten ihaleye katılma halinde, istekli adına katılan kişinin ihaleye katılmaya ilişkin noter tasdikli vekaletnamesi ile noter tasdikli imza beyannamesi,

4.2. Mesleki ve Teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler

4.2.1. İstekli; alım konusu malı teklif etmeye yetkisinin bulunup bulunmadığını göstermek üzere, a, b, c bentlerinde yer alan belgeler arasından, kendi durumuna uygun olanı idareye sunmalıdır;

a - İstekli imalatçı ise, imalatçı olduğunu gösterir belge veya belgeler,

b - İstekli yetkili satıcı veya yetkili temsilci ise yetkili satıcı ya da yetkili temsilci olduğunu gösteren belge veya belgeler,

c - İstekli Türkiye’de serbest bölgelerde faaliyet gösteriyor ise yukarıdaki belgelerden biriyle birlikte sunduğu serbest bölge faaliyet belgesi.

Teklif edilen malın ihale dokümanında belirlenen şartlara uygunluğunu teyit etmek amacıyla,

4.2.2. İstekli üretici firmaya ait ISO 9001 kalite belgesi veya ürüne ait AT sertifikasını (CE Certificate, vb.) idareye sunacaktır.

4.2.3. İstekli, kendi/Türkiye temsilcisi firma/ üretici adına Sanayi Bakanlığından alınan sözkonusu ihale ile ilgili ürünlere ait Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik Belgesi veya TSE Hizmet Yeterlilik Belgesini teklifi ile birlikte sunacaktır.

4.2.4. İstekli teklif ettiği ürünlere ait katalog/broşür/dokümanları idareye sunacaktır.

4.2.5. İstekli, teknik şartnamenin bütün maddelerine açık, anlaşılır ve yeterli teknik düzeyde; madde sırasına göre yazı ile yanıt verecektir. Okunmuştur, anlaşılmıştır, vb. türdeki yanıtlar kabul edilmeyecektir. (Teklif dosyasında sunacaktır.)

4.2.6. Teklif edilen malın marka ve modeli beyan edilecektir.

5 - Ekonomik açıdan en avantajlı teklif en düşük fiyat esasına göre belirlenecektir.

6 - Bu ihaleye yerli istekliler katılabilir.

7 - İhale dokümanı ODTÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü Kampüs Endüstri Müh. Binası Yanı Çankaya/ANKARA adresinde görülebilir ve ODTÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığının Ziraat Bankası ODTÜ şubesindeki TR490001001537089738895002 nolu hesabına 120,00 TL (YüzyirmiTürkLirası) yatırılarak dekont karşılığında aynı adresten temin edilebilir. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını satın almaları zorunludur.

8 - Teklifler 21/09/2015 Pazartesi günü, saat 11:00’a kadar ihale dokümanının alındığı yere (Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü) verilebileceği gibi, iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.

9 - İstekliler tekliflerini, Götürü Bedel üzerinden vereceklerdir. İhale sonucu üzerine ihale yapılan istekliyle toplam bedel üzerinden Götürü Bedel sözleşme düzenlenecektir.

10 - İstekliler teklif ettikleri bedelin % 3’sinden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

11 - Verilen tekliflerin geçerlik süresi, ihale tarihinden itibaren en az 30 (otuz) takvim günü olmalıdır.

12 - Konsorsiyumlar ihaleye teklif veremezler.

13 - Söz konusu ihale 4734-4735 sayılı Kamu hükümlerine tabi olmayıp 01.12.2003 tarihli 2003/6554 sayılı kararname eki esasları hükümlerine göre yapılacaktır.

7564/1-1


HİZMET SATIN ALINACAKTIR

TEİAŞ 16. Bölge Müdürlüğünden:

BATMAN

Yevmiyeli, yakıt hariç, şoförlü 5 adet kiralık araç hizmeti satın alması işi. TEİAŞ’nin 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 3/g maddesi Uyarınca Yapacağı Mal ve Hizmet Alımlarında Uygulanacak Esas ve Usullere Dair Yönetmeliği 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

İhale kayıt numarası                            :  2015/105394

1 - İdarenin

a) Adresi                                             :  Erköklü Köyü arkası Batıraman yolu 2. Km P.K. 50 72070 BATMAN

b) Telefon ve faks numarası                :  0 (488) 215 04 08-09 - 0 (488) 215 04 12

c) Elektronik posta adresi                    :  nuri.yildiz@teias.gov.tr

ç) İhale dokümanının görülebileceği

    internet adresi (varsa)                      :  TEİAŞ 16. Bölge Müdürlüğü Batman, Ticaret ve Satınalma Şefliği.

2 - İhale konusu hizmetin

 

CİNSİ

MİKTAR

(Adet)

ÖZELLİKLERİ

4X4 Çift Kabinli kamyonet, arkası açık, merdiven taşıma aparatlı, (4+1) kişilik

4

2012-2015 model arası olacak, motor silindir hacmi 2400 cc ve yukarı arasında, en az 105 KW(140 hp) gücünde olacak, çeki motoru, merdiven takma aparatı olacak, Orijinal klimalı, Açık kasalı tahmini UzunlukxYüksk.xGenşl.(148x45x38) cm. ebatlarında malzeme sandığı olacak

Binek araç (8+1) kişilik

1

2012-2015 model arası olup arka sırada ki koltukları malzeme taşınması için kurumun istemesi durumunda sökülecektir. Araç Camlı ve klimalı olacaktır. ABS (kilitlemeyi önleyici fren sistemi)

 

b) Yapılacağı yer                                 :  16. Bölge Müdürlüğümüz birimlerinden İşletme ve Bakım Müdürlüğüne bağlı Batman Hat Ba-kım ekibine 1adet 4X4 kamyonet (çift kabinli), arkası açık, merdiven taşıma aparatlı, (4+1) kişilik

                                                               Diyarbakır İşletme ve Bakım Müdürlüğüne 1 adet (8+1) kişilik binek araç ve 1 adet 4X4 kamyonet (çift kabinli), arkası açık, merdiven taşıma aparatlı, (4+1) kişilik Mardin İşletme ve Bakım Grup Başmühendisliğine bağlı Midyat Hat Bakım ekibine 1adet 4X4 kamyonet(çift kabinli), arkası açık, merdiven taşıma aparatlı, (4+1) kişilik

                                                               Siirt İşletme ve Bakım Grup Başmühendisliğine 1 adet 4X4 kamyonet, arkası açık, merdiven taşıma aparatılı, (4+1) kişilik

c) İşin süresi                                       :  İşe başlama tarihinden itibaren 480 (dörtyüzseksen) gün

3 - İhalenin

a) Yapılacağı yer                                 :  TEİAŞ 16. Bölge Müdürlüğü İhale Toplantı Salonu. Erköklü Köyü arkası Batıraman yolu 2. km P.K. 50 - 72070 Batman

b) Tarihi ve saati                                 :  08.09.2015 Salı günü saat: 14:00

4 - İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:

4.1. İhaleye katılma şartları ve istenilen belgeler:

4.1.1

4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

4.2.1. İsteklinin bankalar nezdindeki kullanılmamış nakdi veya gayri nakdi kredisi ya da üzerinde kısıtlama bulunmayan mevduatını gösteren belgeler. Bu belgelerin tutarı teklif edilen bedelin % 10’undan az olamaz.

(1) Bilanço veya eşdeğer belgeler

a) İhalenin yapıldığı yıldan önceki yıla ait yılsonu bilançosunun ve bilançonun gerekli görülen bölümleri.

b) (a) bendinde belirtilen belgelere eşdeğer belgeler.

(2) Aday veya isteklinin birinci fıkrada belirtilen belgelerden birini sunması yeterlidir. Bu durumda;

a) Belli sürelerde nakit akışını sağlayabilmesi için gerekli likiditeye ve kısa dönem (bir yıl) içinde borç ödeme gücüne sahip olup olmadığını gösteren cari oranın (dönen varlıklar/kısa vadeli borçlar) en az 0,75 olması (hesaplama yapılırken; varsa yıllara yaygın inşaat maliyetleri dönen varlıklardan, hakediş gelirleri ise kısa vadeli borçlardan düşülecektir),

b) Aktif varlıkların ne kadarının öz kaynaklardan oluştuğunu gösteren öz kaynak oranının (öz kaynaklar/toplam aktif) en az 0,15 olması (hesaplama yapılırken, varsa yıllara yaygın inşaat maliyetleri toplam aktiflerden düşülecektir),

c) Kısa vadeli banka borçlarının öz kaynaklara oranının 0,50’den küçük olması,

yeterlik kriterleri olarak öngörülür ve sayılan üç kriter birlikte aranır. Sunulan bilançolarda varsa yıllara yaygın inşaat maliyetleri ile hakediş gelirlerinin gösterilmesi zorunludur.

(3) Yukarıda belirtilen kriterleri bir önceki yılda sağlayamayanlar, son iki yıla ait belgelerini sunabilirler. Bu takdirde, son iki yılın parasal tutarlarının ortalaması üzerinden yeterlik kriterlerinin sağlanıp sağlanmadığına bakılır.

(4) İhale veya son başvuru tarihi yılın ilk dört ayında olan ihalelerde, bir önceki yıla ait yıl sonu bilançosunu veya bilançonun gerekli görülen bölümlerini ya da bunlara eşdeğer belgelerini sunmayanlar, iki önceki yıla ait belgelerini sunabilirler. Bu belgelerde yeterlik kriterini sağlayamayanlar ise iki önceki yılın belgeleri ile üç önceki yılın belgelerini sunabilirler. Bu durumda, belgeleri sunulan yılların parasal tutarlarının ortalaması üzerinden yeterlik kriterlerinin sağlanıp sağlanmadığına bakılır.

(5) 4/1/1961 tarihli ve 213 sayılı Vergi Usul Kanununun 174 üncü maddesine göre takvim yılından farklı hesap dönemi belirlenen aday ve isteklinin bilançoları için bu hesap dönemi esas alınır.

(6) Bilanço veya bilançonun gerekli görülen bölümlerinin ilgili mevzuatına göre düzenlenmiş ve yeminli mali müşavir veya serbest muhasebeci mali müşavir ya da vergi dairesince onaylanmış olması zorunludur. Yabancı ülkede düzenlenen bilanço veya bilançonun gerekli görülen bölümlerinin ise o ülke mevzuatına göre düzenlenmesi ve bu belgeleri düzenlemeye yetkili merci tarafından onaylanmış olması gereklidir.

(7) Yayımlanması zorunlu olmayan bilançolarını veya bunların bölümlerini ibraz etmeyenler, yukarıda belirtilen kriterleri sağladıklarını yeminli mali müşavir veya serbest muhasebeci mali müşavirce onaylı belgelerle tevsik edebilirler. Yabancı ülkede düzenlenen ve yayımlanması zorunlu olmayan bilançoların veya bunların bölümlerinin ibraz edilmemesi durumunda, yukarıda belirtilen kriterlerin sağlandığı o ülke mevzuatına göre bu belgeleri düzenlemeye yetkili merci tarafından onaylanmış belge ile tevsik edilebilir.

(8) Aday veya isteklinin ortak girişim olması halinde, ortakların her birinin istenen belgeleri ayrı ayrı sunması ve ikinci fıkranın (a), (b) ve (c) bentlerinde veya serbest meslek kazanç defteri özetine ilişkin sekizinci fıkrada belirtilen kriterleri sağlaması zorunludur.

4.3. Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

4.3.1. İş deneyim belgeleri:

İlk ilan tarihinden geriye doğru son beş yıl içinde kabul işlemleri tamamlanan ihale konusu iş veya benzer işlerle ilgili deneyimi gösteren ve teklif edilen bedelin %15oranından az olmamak üzere, tek sözleşmeye ilişkin iş deneyimini gösteren belgesi.

Teklif edilecek araçların teklif sahibine ait olduğunu gösteren belgeler veya noter tasdikli kira sözleşmelerini teklifleri ile birlikte sunulması zorunludur.

4925 sayılı karayolları taşıma kanunu ve 27255 sayılı resmi gazetede yayınlanan karayolları taşıma yönetmeliğine göre 4x4 kamyonetler için (K-1) belgesinin aslını veya noter onaylısını teklif mektubu ile birlikte komisyona sunmak zorundadır.

4925 sayılı karayolları taşıma kanunu ve 27255 sayılı resmi gazetede yayınlanan karayolları taşıma yönetmeliğine göre binek araç için (A-1) belgesinin aslını veya noter onaylısını teklif mektubu ile birlikte komisyona sunmak zorundadır.

Kiralanacak taşıt; 237 Sayılı Taşıt Kanunu, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu, Karayolları Trafik Yönetmeliği ve Karayolu Taşıma Yönetmeliğine uygun olacaktır.

İstekliler, ihale tarihi itibari ile geçerlilik süresi dolmamış Şirkete ait yukarıda belirtilen belgelerin asılları ya da ihale tarihi yılı içerisinde yapılmış noter tastikli suretlerinin teklifleri ile birlikte sunacaklardır. İş ortaklıklarında ise bu belgeleri birinin ibraz etmesi yeterlidir.

4.4. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler:

4.4.1 Kamu veya özel sektörde hizmet aracı kiralama işleri. 5 - Ekonomik açıdan en avantajlı teklif: En düşük fiyat esasına göre düzenlenecektir.

6 - İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir.

7 - İhale dokümanının görülmesi ve satın alınması:

7.1.İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir ve T.C. Ziraat Bankası Batman Merkez Şubesi nezdindeki 37712044-6041 nolu Kurum hesabına 250,00 Türk Lirası (Yalnız/İkiYüzElli TL) yatırarak banka dekontu karşılığı aynı adresten temin edebilir. İhaleye teklif verecek olanların ihale dökümanını satın almaları zorunludur. 

7.2. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını satın almaları zorunludur.

8 - Teklifler,  ihale tarih ve saatine kadar TEİAŞ Batman 16. Bölge Müdürlüğü Muhaberat Servisine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.

9 - İstekliler tekliflerini, birim fiyatlar üzerinden vereceklerdir. İhale sonucu üzerine ihale yapılan istekliyle, her bir iş kaleminin miktarı ile bu kalemler için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.

10 - İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

11 - Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 90 (doksan) takvim günüdür.

12 - Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

7513/1-1


KAT KARŞILIĞI YAPTIRILACAK OLAN KONUT + DÜKKAN İNŞAATI İŞİ İHALE EDİLECEKTİR

Kırıkkale İli Bahşılı Belediye Başkanlığından:

Kırıkkale İli, Bahşılı İlçesi, Doğanay Mahallesinde bulunan, mülkiyeti Bahşılı Belediyesine ait aşağıda işin adı, imar ve inşaat durumları belirtilen taşınmaz üzerinde, kat karşılığı yaptırılacak olan Konut + Dükkan İnşaatı işi, şartnamesi esasları dahilinde 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 45. maddesine göre açık teklif usulü ile ihaleye çıkartılmıştır.

 

İli

İlçesi

Mahallesi

Ada/ Parsel

Alanı

Bürüt İnşaat Alanı

İşin adı / Kullanım şekli

Kırıkkale

Bahşılı

Doğanay

1925 ada 2 parsel,

12.492,00 m²

26.332,20 m²

Konut + Dükkan

 

1 - İhale 04/09/2015 Cuma günü saat 10:00’da Hüseyin Onbaşı Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi No:23 Bahşılı/KIRIKKALE adresinde Belediye Encümenince yapılacaktır.

Projesi Belediyemizce hazırlanmış olup,  A Blok, B blok, C Blok ve D Blok olmak üzere toplam 208 dairelik iş ihale edilecektir.  2886 sayılı D.İ.K. nun 45. maddesi gereği açık teklif usulü ile yüzdelik oranına göre( Daire sayısına denk gelecek şekilde) inşaat yapmak üzere teklif verilecektir. Belediye verilen teklifler sonucunda hissesine düşen daire sayısını istediği bloktan alma hakkına sahip olacaktır. Ayrıca toplamda 800 m2 4 Adet Bağımsız bölüm iş yeri yapılacak olup bunun içinde ayrıca teklif verilecektir. Toplamda inşaat alanında emsal geçilmeyecektir

2 - Bu işin muhammen bedeli 9.585.000,00 -TL. (dokuzmilyonbeşyüzseksen beşbinTürkLirasıdır.

3 - İstekliler, İhaleye Katılmak için Şartnameye uygun teklif mektubu ile birlikte;

A - Kanuni ikametgahı olması, nüfus cüzdan sureti,

B - Türkiye'de Tebligat için adres beyanı ve/veya irtibat için telefon, varsa faks numarası ile elektronik posta adresi,

C - Mevzuatı gereği kayıtlı olduğu Ticaret ve/veya Sanayi Odası veya Meslek Odası Belgesi;

a) Gerçek kişi olması halinde, ihaleye ilişkin ilk ilanın yapıldığı yıl içinde alınmış, Ticaret ve/veya Sanayi Odası veya Meslek Odasına kayıtlı olduğunu gösterir belge,

b) Tüzel kişi olması halinde, mevzuatı gereği tüzel kişiliğin siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve/veya Sanayi Odasından ihaleye ilişkin ilk ilanın yapıldığı yıl içersinde alınmış, tüzel kişiliğin sicile kayıtlı olduğuna dair belge,

c) Ortak girişim olması halinde ortak girişimi oluşturan gerçek veya tüzel kişilerin her birinin (a) ve (b) deki esaslara göre temin edecekleri belge,

D - Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren Noter tasdikli imza Beyannamesi / imza Sirküleri;

a) Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi,

b) Tüzel kişi olması halinde, ilgisine göre tüzel kişiliğin ortakları, üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimdeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi veya bu hususları tevsik eden belgeler ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri,

c) Ortak girişim olması halinde ortak girişimi oluşturan gerçek kişi veya tüzel kişilerin her birinin (a) veya (b) fıkralarındaki esaslara göre temin edecekleri belge,

E - Vekaleten ihaleye katılma halinde, istekli adına katılan kişinin ihaleye katılmaya ilişkin noter tasdikli vekaletnamesi ile noter tasdikli imza beyannamesi / imza sirküleri,

F - İsteklilerin ortak girişim olması halinde, noter tasdikli Ortak Girişim Beyannamesi ile imzalanmış ortaklık sözleşmesi vermesi,

G - Bu işin ihale Şartnamesi ve eklerinin satın alındığına dair alındı belgesi,

H - Bahşılı Belediye Başkanlığı adına alınmış süresiz 287.550,00-TL. (ikiyüzseksen yedibinbeşyüzellilira) geçici teminat mektubu vermesi, Geçici teminatlar nakit para ise; Bahşılı Belediyesi Veznesine yatırılıp alınacak vezne alındısı makbuzu,

İ - Teknik personel taahhütnamesi

J - Yapı araçları taahhütnamesi

K - Gelir ve Kurumlar Vergisi borcu bulunmadığına dair belge.

4 - İhale Şartnamesi ile diğer evraklar ödenecek (K.D.V hariç) 1.000,00-TL’lik makbuz karşılığı İmar İşleri Müdürlüğünden temin edilebileceği gibi aynı müdürlükte ücretsiz olarak da incelenebilir.

5 - ihaleye katılmak için istenilen suret belgeler Noter tasdikli olacaktır.

6 - İstenilen belgelerle birlikte teklif mektuplarının en geç ihale günü ihalenin yapılacağı saate kadar Bahşılı Belediye Başkanlığı İhale Komisyonuna verilmesi şarttır.

7 - İş bu ihale ilanı genel bilgi niteliğinde olup, kat karşılığı inşaat yaptırılması işinde, İhale Şartname hükümleri uygulanacaktır.

8 - İhale komisyonu ihaleyi yapıp yapmamakta ve en uygun teklifi tespit etmekte serbesttir.

İlan olunur.

7599/1-1


TAŞINMAZ MAL SATILACAKTIR

İncirliova Belediye Başkanlığından:

MADDE 1 - İncirliova Belediyesinin Mülkiyetinde olup, nitelikleri ve muhammen bedelleri aşağıda belirtilen Aydın İli, İncirliova İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi tapunun 4839 Parselinde kayıtlı, İmar Planında Akaryakıt İstasyonu olarak gözüken toplam 7.107,00 m2 yerin 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 35/a maddesi uyarınca ”Kapalı Teklif usulü” artırma suretiyle taşınmaz mal satış şartnamesinde belirtilen kayıt ve şartlarda ½ si peşin ½ si 12 ay taksitle satışa çıkartılmıştır.

 

Sıra No

Parsel

Ada

Alanı

İmar Durumu

M2 Bedeli

Muhammen Bedel

(KDV Dahil)

Geçici Teminat Bedeli

1

4839

-

7,107.00 m2

Akaryakıt İstasyonu

1,300.00 TL

9,230,000.00 TL

276,900.00 TL

 

MADDE 2 - Satışa konu gayrimenkulün satış ihalesi,01/09/2015 Salı günü saat 14:00’de Belediye Başkanı makam odasında Belediye encümeni huzurunda 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 35/a maddesine göre artırıma dayalı olarak kapalı teklif usulü ile yapılacaktır.

MADDE 3 - İhaleye katılacaklardan istenecek belgeler: (İhalenin yapıldığı yıl içinde alınacak belgelerin aslı veya noter tasdikli sureti olmak şartıyla)

A) Gerçek Kişilerden;

1 - Tebligat için adres beyanı,

2 - T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı sureti,

3 - Geçici teminat mektubu veya alındı belgesi/makbuzu,

4 - Vekâletle katılanlardan noter tasdikli vekaletname ve vekaleten katılına ait imza beyannamesi,

5 - Ortak girişim olması halinde noter tasdikli ortak girişim beyannamesi,

6 - Her sayfası imzalı Taşınmaz Mal Satış Şartnamesi,

7 - İhale Şartnamesi alındı makbuzu.

B) Tüzel Kişilerden;

1 - İlgili mevzuatı gereği kayıtlı bulunduğu ticaret ve/veya sanayi odasından, ilk ilan veya ihale tarihinin içinde bulunduğu yılda alınmış, tüzel kişiliğin odaya kayıtlı olduğunu gösterir belge,

2 - Tebligat için adres beyanı,

3 - Noter tasdikli imza beyannamesi,

4 - Geçici teminat mektubu veya alındı belgesi/makbuzu,

5 - Vekaleten iştirak edilmesi halinde, Noter tasdikli vekaletname ve vekalet katılana ait imza beyannamesi,

6 - Ortak girişim olması halinde noter tasdikli ortak girişim beyannamesi,

7 - Her sayfası imzalı ve kaşeli Taşınmaz Mal Satış Şartnamesi,

8 - İhale Şartnamesi alındı makbuzu.

C) Ortak girişim olması halinde;

Ortak girişimi oluşturan gerçek veya tüzel kişilerin her birinden (A) veya (B) maddelerindeki esaslara göre temin edecekleri belgeler istenecektir.

MADDE 4 - İhaleye katılamayacak olanlar: 2886 sayılı devlet ihale kanununun 6 ncı maddesinde belirtilen şahıslar doğrudan veya dolaylı olarak ihaleye katılamazlar.

MADDE 5 - Belediye encümeni, ihaleyi yapıp yapmamakta ve uygun bedeli tespitte serbesttir.

MADDE 6 - Geçici Teminat: İstekliler satın alacakları gayrimenkulün muhammen bedelinin %3’ü 276.900,00 TL(iki yüz yetmişaltı bin dokuzyüz türklirası) oranında geçici teminat vereceklerdir.

MADDE 7 - Satış Şartnamesinin görülmesi ve temini: Taşınmaz Mal Satış Şartnamesi; İncirliova Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünde mesai saatleri içerisinde görülebilir ancak ihaleye iştirak edeceklerin 500,00 TL karşılığında şartnameyi almaları zorunludur.

MADDE 8 - Tekliflerin Verilmesi: İstekliler, teklif mektuplarını ihale günü saat 13:30’a kadar sıra numaralı alındılar karşılığında Mali Hizmetler Müdürlüğüne teslim edeceklerdir.

Bu saatten sonra verilen teklifler kabul edilmez ve açılmaksızın iade edilir. Teklifler iadeli taahhütlü olarak da gönderilebilir. Posta ile gönderilecek tekliflerin ihale günü saat 13:30’a kadar Belediye Encümenine ulaşması şarttır.

İsteklinin yukarıda belirlenen saatten sonraki tevdi istekleri veya postadaki gecikmeler kesinlikle kabul edilmeyecek ve ihaleye katılmak için mazeret olarak ileri sürülmeyecektir.

MADDE 9 - Satış Bedelinin Ödenmesi: Gayrimenkulün satış bedeli, kararın Belediye Başkanlığınca onaylanmasına müteakip, kararın tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içerisinde yarısı yatırılacak olup; geri kalan yarısı da 12 eşit taksitte taksitler halinde ödenecektir. İhale sonucunun istekliye elden tebliğ edilmesi halinde aynı gün iadeli taahhütlü posta yoluyla gönderilmesi halinde postaya verildiği tarihi izleyen yedinci gün (Bu tarihten önce tarafınıza tebliğ edilmesi halinde fiili tebliğ tarihi esas alınır) tarafınıza tebliğ tarihi sayılacaktır.

7565/1-1


DIŞ LASTİK SATIN ALINACAKTIR

Devlet Demiryolları İşletmesi İzmir Liman İşletme Müdürlüğünden:

İhale Kayıt No                           :  2015/105786

1 - İdarenin:

a) Adresi                                    :  TCDD İzmir Liman İşletme Müdürlüğü Alsancak/ İZMİR

b) Telefon ve Faks Numarası    :  0232 463 16 00/2391 - Faks: 0232 463 22 48

c) Elektronik Posta Adresi         :  izmirlimansatınalma@tcdd.gov.tr

2 - İhale konusu işin adı ve miktarı: 310/80 R 22,5 Veya 300/80 R 22,5 ebadında 100 adet ve 225/75 R 15 ebadında 10 adet Toplam 110 adet Dış Lastik Mal Alımı

3 - Yukarıda belirtilen alımımız Yerli İsteklilerden teklif alınmak suretiyle Açık İhale Usulü ile ihaleye çıkarılmış olup, ihaleye katılabilmek için istenen belgeler ihale dokümanında belirtilmiştir.

a) Yapılacağı yer                        :  TCDD İzmir Liman İşletme Müdürlüğü Alsancak/ İZMİR

b) Tarihi ve saati                        :  10.09.2015 - 14:00

4 - Tekliflerin TCDD İzmir Liman İşletmesi Müdürlüğü Mal ve Hizmet Alım Komisyonu Başkanlığına 10.09.2015 Perşembe günü saat 14.00 ’e kadar verilmiş veya gelmiş olması şarttır.

5 - İhale dokümanı, TCDD İzmir Liman İşletmesi Müdürlüğü Satınalma Servisi’nde görülebilir. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını satın almaları zorunlu olup, TCDD İzmir Liman İşletmesi Müdürlüğü Muhasebe Veznesinden KDV Dahil 200,00.-TL bedelle temin edilebilir.

6 - Teklif edilen bedelin en az %3’ü oranında geçici teminat verilecektir.

7 - Bu ihale, ceza ve ihalelerden yasaklama hükümleri hariç 4734 ve 4735 sayılı yasalara tabi değildir.

7581/1-1


İPTAL İLANI

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığından:

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. ye ait; 9 (dokuz) grupta yer alan taşınmazların üzerlerindeki varlıklar ile birlikte “Satış” yöntemi ve “Pazarlık” usulü uygulanmak suretiyle 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde özelleştirilmeleri amacıyla ihale edileceği 24/04/2015 tarihinden itibaren yayımlanan ilanlarla, İhale İlan Metninin 8. sırasında yer alan Erzurum ili, Hınıs ilçesi, Y. Ksayabaşı Mahallesi, 8 Ada, 88 Parseldeki taşınmaza ilişkin son teklif verme tarihinin ise 26/05/2015 tarihinden 25/08/2015 tarihine kadar uzatıldığı 25/05/2015 tarihinden itibaren yayımlanan ilanlarla kamuoyuna duyurulmuş olup ihale ilan metninin 8. sırasında yer alan anılan taşınmazın özelleştirme ihalesi iptal edilmiştir.

7600/1-1