8 Temmuz 2015 ÇARŞAMBA

Resmî Gazete

Sayı : 29410

TEBLİĞ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:

İŞKOLU TESPİT KARARI

Karar No            :  2015/72

İşyeri                   :  Başaran Sos. ve Des. Hiz.Turz. Tic. Ltd. Şti.-Akdeniz Tem. İlaç Hiz.                                                                                Org. Tur. İnş. Bil. Tic.Ltd.Şti. İş Ortaklığı

                                Anadolu Üni. Rektörlüğü Yunus Emre Kampüsü

                                Tepebaşı/Eskişehir

SGK Sicil No      :  1089552.026

Tespiti İsteyen   :  Tez Koop-İş Sendikası

İnceleme             :  Başaran Sos. ve Des. Hiz. Turz. Tic. Ltd. Şti.-Akdeniz Tem. İlaç Hiz. Org. Tur. İnş. Bil. Tic. Ltd. Şti. Ortaklığı işyerinde Bakanlığımızca yapılan incelemede; Anadolu Üni. Rektörlüğü Yunus Emre Kampüsü Tepebaşı/Eskişehir adresinde faaliyette bulunan işyerinde büro temizliği, rektörlük, dekanlık, yüksekokul içerisinde bulunan büroların paspaslanması, koridor ve merdivenlerin temizliği, park, bahçe, kaldırım ve yürüyüş yollarının temizliği, çöplerin toplanması işlerini yaptıkları, bu nedenle yapılan işlerin İşkolları Yönetmeliğinin 20 sıra numaralı “Genel işler” işkolunda yer aldığı tespit edilmiştir.

Karar: Başaran Sos. ve Des. Hiz. Turz. Tic. Ltd. Şti.-Akdeniz Tem. İlaç Hiz. Org. Tur. İnş. Bil. Tic. Ltd. Şti. İş Ortaklığında yürütülen işyerinde işlerin niteliği itibariyle 20 sıra numaralı “Genel işler” işkoluna girdiğine ve yapılan bu tespitin Resmî Gazete’de yayımlanmasına 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanununun 5 inci maddesi gereğince karar verilmiştir.