15 Nisan 2011 CUMA

Resmî Gazete

Sayı : 27906

TEBLİĞ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:

İŞKOLU TESPİT KARARI

Karar No             : 2011/56

İşyeri                   : Doğuş Çay ve Gıda Maddeleri Üretim Pazarlama İth. İhr. A.Ş.

                               Altıntepe Mah. Cihadiye Cd. No: 94

                               Maltepe/İSTANBUL (Genel Müdürlük)

Tespiti İsteyen   : Tek Gıda-İş Sendikası

İnceleme             : Doğuş   Çay ve Gıda Maddeleri Üretim Pazarlama İth. İhr. A.Ş.'de Bakanlığımızca yapılan incelemede; Altıntepe Mah. Cihadiye Cd. No: 94 Maltepe/İSTANBUL'da Genel Müdürlüğü bulunan şirkete ait, RİZE ili Fındıklı, İyidere, Pazar, Kalkandere ilçeleri ve Salarha bölgesinde beş adet yaş çay fabrikası, Örnek Çiftliği Karakova Köyü Mevkii Ödemiş/İZMİR'de salça fabrikası ve Akse Mah. 551. Sk. No: 6 Çayırova/KOCAELİ'de şeker fabrikası ve merkez depo, Karapınar Mah. Münür Tercan Cad. No: 42 Org. San. Bölgesi ORDU'da çay paketleme fabrikası işyerlerinin bulunduğu, yaş çay işleme fabrikalarında, yaş çay alımı yapılarak işlenen çayların, paketleme fabrikalarında paketlenerek bayilere sevk edilerek satışlarının yapıldığı, işletme olarak çay, domates ve ham şeker işleme ve paketleme işlerinin asıl iş, Genel Müdürlük işyerinde yapılan işlerin ise asıl işe yardımcı iş niteliğinde olduğu ve İşkolları Tüzüğü'nün 04 sıra nolu "Gıda sanayii" işkolunda yer aldığı tespit edilmiştir.

Karar: Doğuş Çay ve Gıda Maddeleri Üretim Pazarlama İth. İhr. A.Ş. ve bağlı işyerlerinde yapılan işlerin niteliği itibariyle İşkolları Tüzüğü'nün 04 sıra numaralı "Gıda sanayii" işkoluna girdiğine ve yapılan bu tespitin Resmî Gazete'de yayımlanmasına 2821 sayılı Sendikalar Kanununun 4'üncü maddesi gereğince karar verilmiştir.

—— • ——

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:

İŞKOLU TESPİT KARARI

Karar No             : 2011/59

İşyeri                   : Casper Bilgisayar Sistemleri A.Ş.

                               Fatih Sultan Mehmet Mah. Balkan Cad. No: 47

                               Ümraniye/İSTANBUL (merkez)

Tespiti İsteyen   : Casper Bilgisayar Sistemleri A.Ş. vekili Av. M. Salih ŞANLI

İnceleme             : Casper Bilgisayar Sistemleri A.Ş.'de Bakanlığımızca yapılan incelemede; merkez işyeri Fatih Sultan Mehmet Mah. Balkan Cad. No: 47 Ümraniye/İSTANBUL adresinde faaliyette bulunan şirketin "Yönetim ve Üretim" bölümüne bağlı alt birim olan, Montaj ve Müşteri Teknik Hizmetler kısmında teknik yönden, diğer birimlerde ve ANKARA, ADANA ve VAN illerinde bulunan şube işyerlerinde satış, pazarlama ve teknik danışmanlık hizmetlerinin verildiği, şirket merkezinde, yurt dışından ithal edilen monitör, bilgisayar, barebone (notebook), speaker, yazıcı ve yurt içinden alınan yazılım ve diğer ürünlerinin bayi kanalı ve zincir mağazalara satışı, barebone olarak gelen ürünlere harddisk, ram, CPU ürünlerinin eklenmesi yoluyla çıkan ürünlerin de aynı kanalla satılması, bu ürünler için eğitim, pazarlama, hizmet ve reklam faaliyetlerinde bulunulduğu, şirket bünyesi ile şirkete ait şube işyerlerinde yapılan satış, pazarlama ve büro işlerinin asıl iş, montaj ve müşteri teknik hizmetleri işlerinin ise asıl işe yardımcı iş niteliğinde olduğu, bu nedenle işyerlerinde yapılan işlerin niteliği itibariyle İşkolları Tüzüğü'nün 17 sıra numaralı "Ticaret, büro, eğitim ve güzel sanatlar" işkolunda yer aldığı tespit edilmiştir.

Karar: Casper Bilgisayar Sistemleri A.Ş. işyerlerinde yapılan işlerin niteliği itibariyle İşkolları Tüzüğü'nün 17 sıra numaralı "Ticaret, büro, eğitim ve güzel sanatlar" işkoluna girdiğine ve yapılan bu tespitin Resmî Gazete'de yayımlanmasına 2821 sayılı Sendikalar Kanununun 4'üncü maddesi gereğince karar verilmiştir.

—— • ——

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:

İŞKOLU TESPİT KARARI

Karar No             : 2011/60

İşyeri                   : Astürk Taşıt Muayene İstasyonları Yapım ve İşletim A.Ş.

                               Kayseri Yolu Üzeri 4. Km.

                               KAHRAMANMARAŞ (merkez)

SGK Sicil No     : 1021036.046, 1023222.046

Tespiti İsteyen   : Astürk Taşıt Muayene İstasyonları Yapım ve İşletim A.Ş.

İnceleme             : Astürk Taşıt Muayene İstasyonları Yapım ve İşletim A.Ş.'de Bakanlığımızca yapılan incelemede; Kayseri Yolu Üzeri 4. Km. KAHRAMANMARAŞ adresinde bulunan merkez araç muayene istasyonu işyeri ile Karaelbistan Göksun Yolu Üzeri 3. Km. Elbistan/KAHRAMANMARAŞ adresinde bulunan şube işyerinde, ağırlıklı olarak yürütülen araç muayene ve kontrol hizmetleri işlerinin teknik test ve analiz faaliyeti olduğu, bu nedenle işyerlerinde yapılan işlerin niteliği itibariyle İşkolları Tüzüğü'nün 17 sıra numaralı "Ticaret, büro, eğitim ve güzel sanatlar" işkolunda yer aldığı tespit edilmiştir.

Karar: Astürk Taşıt Muayene İstasyonları  Yapım ve İşletim A.Ş. işyerlerinde yapılan işlerin niteliği itibariyle İşkolları Tüzüğü'nün 17 sıra numaralı "Ticaret, büro, eğitim ve güzel sanatlar" işkoluna girdiğine ve yapılan bu tespitin Resmî Gazete'de yayımlanmasına 2821 sayılı Sendikalar Kanununun 4'üncü maddesi gereğince karar verilmiştir.

—— • ——

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:

İŞKOLU TESPİT KARARI

Karar No             : 2011/61

İşyeri                   : İtemsan San. Güv. Sis. Dış Tic. Paz. Ltd. Şti.

                               Sağlık Bakanlığı Yavuz Selim Devlet Hastanesi

                               İSTANBUL

Tespiti İsteyen   : T. Sağlık-İş Sendikası

İnceleme             : İtemsan San. Güv. Sis. Dış Tic. Paz. Ltd. Şti.'nde Bakanlığımızca yapılan incelemede; söz konusu şirketin Sağlık Bakanlığı Yavuz Selim Devlet Hastanesi ile yaptığı alt işverenlik sözleşmesi uyarınca adı geçen Hastane işyerinde, veri hazırlama ve kontrol işletmeciliği işini yürütmesi nedeniyle İşkolları Tüzüğü'nün 24 sıra nolu "Sağlık" işkolunda yer aldığı tespit edilmiştir.

Karar: İtemsan San. Güv. Sis. Dış Tic. Paz. Ltd. Şti. tarafından Sağlık Bakanlığı Yavuz Selim Devlet Hastanesi işyerinde yürütülen işlerin niteliği itibariyle İşkolları Tüzüğü'nün 24 sıra numaralı "Sağlık" işkoluna girdiğine ve yapılan bu tespitin Resmî Gazete'de yayımlanmasına 2821 sayılı Sendikalar Kanununun 4'üncü maddesi gereğince karar verilmiştir.

—— • ——

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:

İŞKOLU TESPİT KARARI

Karar No             : 2011/66

İşyeri                   : İlke Temizlik Güvenlik İnşaat San. Ltd. Şti. ve Urartu Peyzaj Tem.

                               Hiz. San. ve Tic. Ltd. Şti. Ortak Girişimi

                               Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi

                               VAN

SGK Sicil No     : 1012888.065

Tespiti İsteyen   : T. Sağlık-İş Sendikası

İnceleme             : İlke Temizlik Güvenlik İnşaat San. Ltd. Şti. ve Urartu Peyzaj Tem. Hiz. San. ve Tic. Ltd. Şti. Ortak Girişiminde Bakanlığımızca yapılan incelemede; şirket ile Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Baştabipliği arasında imzalanan "Malzemeli Temizlik Hizmet Alımı Sözleşmesi" gereğince hastane ana binaları, ek hizmet binaları ve dış çevresinin temizlik işlerinin yapılması nedeniyle İşkolları Tüzüğü'nün 28 sıra numaralı "Genel işler" işkolunda yer aldığı tespit edilmiştir.

Karar: İlke Temizlik Güvenlik İnşaat San. Ltd. Şti. ve Urartu Peyzaj Tem. Hiz. San. ve Tic. Ltd. Şti. Ortak Girişimi tarafından Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi işyerinde yapılan işlerin niteliği itibariyle İşkolları Tüzüğü'nün 28 sıra numaralı "Genel işler" işkoluna girdiğine ve yapılan bu tespitin Resmî Gazete'de yayımlanmasına 2821 sayılı Sendikalar Kanununun 4'üncü maddesi gereğince karar verilmiştir.