21 Ekim 2008 SALI

Resmî Gazete

Sayı : 27031

TBMM KARARI

AVRUPA BİRLİĞİ UYUM KOMİSYONUNA

ÜYE SEÇİMİNE İLİŞKİN KARAR

 

Karar No. 930                                                                                                      Karar Tarihi: 16/10/2008

             15/4/2003 tarihli ve 4847 sayılı Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Kanununun 2 nci maddesi uyarınca, Avrupa Birliği Uyum Komisyonunun üyeliklerine, Genel Kurulun 16/10/2008 tarihli 7 nci Birleşiminde yapılan seçimler sonucunda ve aynı tarihli Komisyon toplantısında Başkan, Başkanvekili, Sözcü ve Kâtip üyeliklere yapılan seçimler sonucunda aşağıda adları ve seçim bölgeleri yazılı milletvekilleri seçilmişlerdir.

 

AVRUPA BİRLİĞİ UYUM KOMİSYONU (26)

 

             Başkan             : Yaşar YAKIŞ                                             (Düzce)

             Başkanvekili     : Lütfi ELVAN                                             (Karaman)

             Başkanvekili     : Onur ÖYMEN                                           (Bursa)

             Sözcü               : Fazilet DAĞCI ÇIĞLIK                            (Erzurum)

             Kâtip                : Osman ÇAKIR                                          (Samsun)

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (16)

             Burhan KAYATÜRK                                                           Ankara

             Yusuf Ziya İRBEÇ                                                               Antalya

             Cevdet YILMAZ                                                                  Bingöl

             İbrahim KAVAZ                                                                   Erzurum

             Mustafa ÖZTÜRK                                                               Hatay

             Mehmet Sait DİLEK                                                             Isparta

             Mehmet Beyazıt DENİZOLGUN                                       İstanbul

             Taha AKSOY                                                                        İzmir

             Musa SIVACIOĞLU                                                            Kastamonu

             İsmail Hakkı BİÇER                                                             Kütahya

             Cüneyt YÜKSEL                                                                  Mardin

             Afif DEMİRKIRAN                                                            Siirt

             Çağla AKTEMUR ÖZYAVUZ                                           Şanlıurfa

 

Cumhuriyet Halk Partisi (5)

             Nevin Gaye ERBATUR                                                       Adana

             Şükrü Mustafa ELEKDAĞ                                                  İstanbul

             Algan HACALOĞLU                                                           İstanbul

             Osman COŞKUNOĞLU                                                      Uşak

 

Milliyetçi Hareket Partisi (3)

             Gündüz Suphi AKTAN                                                       İstanbul

             Mithat MELEN                                                                    İstanbul

 

Demokratik Toplum Partisi (1)

             Bengi YILDIZ                                                                       Batman

 

Bağımsız (1)

             Hüseyin PAZARCI                                                              Balıkesir